Oglądając w Teatrze TV "Wizytę Starszej Pani" patrz także "Wizyta Starszej Pani" zastanawiałem się gdzie.. w jakim otoczeniu filmowano to dzieło w przypisach po zakończeniu emisji wytropiłem, że "..rzecz cała się ...miała....." w ... Ciechanowicach. Zatem zajrzyjmy tam

Ciechanowice (Polska)
Lokalizacja: N15°55'00" / E50°55'00"
Ludność: 1,3 tys.
Położenie: wieś w woj. jeleniogór. (gmina Marciszów), w pd.-wsch. części G. Kaczawskich, w przełomowym odcinku dol. Bobru.

Wieś w górnej części przełomowej doliny Bobru na wysokości 400 - 450 m. N.p.m. u podnóża gór Ołowianych. Pierwsza wzmianka 1203 rok. Henryk Brodaty nadał klasztorowi w Lubiążu 500 włók ziemi, wtedy to została założona przez Cystersów wieś o pierwotnej nazwie Villa Rudolfl. W 1278 roku wieś nadano rycerzowi Von Hayn.
Rozwój wsi w XVI i XVII wieku wiązał się z wydobyciem miedzi, srebra i ołowiu, do dziś są tu ślady wyrobisk.
W 1754 król Fryderyk II nadał Ciechanowicom prawa miejskie, które zostały stracone po reformie administracyjnej w Prusach w 1809 roku. Do niewątpliwych atrakcji historycznych należą:
Pałac renesansowy, obecna szkoła, był pierwotnie zamkiem z fosą. Jeden z właścicieli Von Prittwitz założył park krajobrazowy (obecnie rozebrany). W parku stare buki, lipa, jodła zielona, olbrzymia sosna i limba.
Kościół parafialny św. Augustyna z 1335 roku w obecnej formie istnieje od 1577 roku. We wnętrzu zachował się między innymi: gotycki wspornik z XIV wieku, polichromia ołtarza głównego z 1600 roku dzieło P.Meynera, ambona polichromowana z 1603 roku, barokowa rzeźba św. Jana Nepomucena z 1720 roku. [op.cit.]    mapa

trafione  1     2    kwatera    stacja PKP  {tutaj powstała moja pierwsza wątpliwość to nie ten dworzec, z którego zamierzał czmychnąć Ill (Jerzy Stuhr)   zabłądził :-(        trasy       dłubał.. dłubał i wydłubał dwojaczki

"..nu i ładno.." jak mawia profesor Fuks

Klejąc ta stronkę przejrzałem wiele recenzji i artykułów. W jednej   recenzji wyczytałem, że ... Zdjęcia kręcono w Chełmsku Śląskim, niedaleko granicy z Czechami.

 

...bądź mądry i pisz wiersze...