The  Day  After  No. 385-  profil zaufany

M. Janecka H. P. Janecki Chrobrego 27 26-600 UTH Radom Pl  

Tak Między Świętami  Nowym Rokiem i o  zaufaniu do profilu zaufanego

 Profil Zaufany –to alternatywna do płatnego Podpisu Elektronicznego metoda potwierdzania tożsamości obywatela Polski w elektronicznych systemach administracji. Stanowi w zatem dla podpisu kwalifikowanego. Pozwala między innymi na wnoszenie do urzędów podań, wniosków, skarg, opłat i deklaracji drogą elektroniczną, bez osobistej wizyty w urzędzie. W celu uzyskania Profilu Zaufanego należy złożyć odpowiedni wniosek poprzez ePUAP, po czym udać się z dowodem osobistym lub paszportem do punktu potwierdzającego. Jako alternatywa, istnieje możliwość samodzielnego potwierdzenia swojego profilu w przypadku posiadaczy podpisu kwalifikowanego. Profil Zaufany jest ważny przez 3 lata, przy czym można go przedłużyć przez ePUAP.
Zaniechania, jakich dopuszczono się w trakcie wdrażania profilu zaufanego, powodują, że korzystanie z tego rozwiązania nie jest bezpieczne - twierdzi autor jego koncepcji.
Co na temat Profilu zaufanego pisze Autor tej funkcjonalności i aplikacji
Tradycją jest, że konstruktor, który zaprojektował most, staje pod nim w trakcie testów obciążeniowych, by pokazać, że konstrukcja jest bezpieczna. Jestem autorem rozwiązania profilu zaufanego, ale, niestety, nie miałem możliwości nadzorować jego wdrożenia w systemie Elektronicznej Platformy Usług Administracji Państwowej (ePUAP), a z pierwotnej koncepcji zrealizowano tylko część. Przede wszystkim nie wdrożono mechanizmów bezpieczeństwa. Rozwiązanie nie ma również właściciela biznesowego, co powoduje, że nikt kwestii bezpieczeństwa nie kontroluje. Wobec tego muszę z przykrością stwierdzić, że nie używam profilu zaufanego ePUAP, nigdy go nie założyłem i odradzam jego stosowanie. [http://www.computerworld.pl/news/382785/Nie.uzywam.profilu.zaufanego.na.ePUAP.html]. A jak poprawic sobie samopoczucie???/ pracowac nad soba ot co... serotonina rośnie wtedy a endorfiny atakują mózg :-).

Serotonina zwana hormonem szczęścia jest organiczny związkiem chemiczny. Jest to  biogenna amina zaliczana do tryptamin, hormon tkankowy, ważny neuroprzekaźnik w ośrodkowym układzie nerwowym. Produkowana w jądrach szwu, błonie śluzowej jelit, szyszynce oraz trombocytach. Spożywanie czekolady pobudza jej syntezę. 
Serotonina występuje także w niektórych roślinach (np. pokrzywa, banan)[https://pl.wikipedia.org/wiki/Serotonina]. Opcjonalnie można "futrować" się fluoksetyną.

 

Miłej lektury .....uwagi ślijcie proszę na Berdyczów.

Wkręcający: H. P. Janecki

 2015-12-30 09:21:26