The  Day  After  No. 371- dla niezorientowanych

M. Janecka H. P. Janecki Chrobrego 27 26-600 TU Radom Pl  

Laboratorium Komputerowego Wspomagania w Chemii W M i T W UTH RADOM

Porada dla wszystkich szczególnie dla pokolenia Y... Znajdźcie radość w czytaniu, niech wasze kwerendy zawsze będą pełne wyników...., których  oczekiwaliście:-)))

 Jak dotąd nie mam i nie miałem (no może z jednym trudnym do zdefiniowania przypadkiem z semestru zimowego 2014/2015) problemów ze zrozumieniem zachowania młodych ludzi. W przypadkach problematycznych wspierałem się poczuciem humoru. Generalnie - mentalnie czułem się młodo - do momentu jak choroba "trzepnęła mną o ziemię" a demencja starcza zaczęła mnie atakować po zapisanej mi przez jednego z medyków azatioprinie  - immunosupresancie  http://pl.wikipedia.org/wiki/Immunosupresja

 http://pubchem.ncbi.nlm.nih.gov/summary/summary.cgi?cid=12760 

poczytajcie jeszcze co to jest   Metylo nitro imidazolu,  bo azatiopryna  jest metylonitroimidazolową pochodną 6-merkaptopuryny. Po podaniu ulega biotransformacji w wątrobie i nerkach do 6-merkaptopuryny i metylonitroimidazolu.

oraz 6 merkaptopuryna stosowana w leczeniu raka  http://pl.wikipedia.org/wiki/Merkaptopuryna

Na szczęście zdecydowałem się odstawić to cudo i powoli powracam do siebie, co prawda modyfikowane białka, które mają mnie uleczyć niszczą i poniewierają moje stawy  ale to całkiem inna historia.

Jednak od kilku lat ze zdziwieniem obserwowałem coraz gorsze reakcje młodzieży licealnej oraz studentów na postawione przed nimi zadaniami. Nadałem temu nazwę syndrom młodzieży kształtowanej w  gimnazjum. W roku bieżącym pewna  grupa w większości zignorowała prostą prośbę:

Kochani
Mam prośbę
Jeżeli ktoś z Was ma tzn. "lekkie pióro" i chciałby podzielić się z innymi swoimi przemyśleniami na temat zajęć z modelowania, studiów w ogóle, zmagań studenta kierunków technologicznych lub opowiedzieć o tym, jak to jest być studentem pracującym... zapraszam napiszcie do mnie ... . System kształcenia się zmienia wymiar godzin również maleje...-zależy mi na tym aby Was i Waszych następców jak najwięcej nauczyć. W związku z tym Wasza opinia jest istotna. Nawet jak ktoś ma ciężkie pióro też piszcie...
pozdrawiam
dziękując Wam za współpracę.
Dla tych którzy "kumają" po angielsku napiszę w gwarze Chicagowskiej "thank You from the Mountain" czyli dziękuję z góry

 Okazuje się, że z wyjątkiem dwóch osób reszta grupy równym strumieniem mnie olała. Zacząłem się zastanawiać what is going to hell??? sprawę całą objaśniła mi jedna z młodych utalentowanych i pracowitych studentek. To jest syndrom pokolenia Y proszę Pana!!!

Żeby się nie powtarzać i nie naruszać praw autorskich przytoczę tylko linki.

http://www.hbrp.pl/news.php?id=237&t=najbardziej-niebezpieczna-cecha-pokolenia-y
http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/rynek/270628,1,raport-pokolenie-y-na-rynku-pracy.read

Miłej lektury. 2015-03-09 20:12:46

 pozdrawiamy
Piotr i Maria