Day After 367

The  Day  Afte No. 367- dla rozmyślających

M. Janecka H. P. Janecki Chrobrego 27 26-600 UTH (tak taak)  od Nowego Roku Akademickiego 12/13 Uniwersytet Techniczno Humanistyczny Radom   

Laboratorium Komputerowego Wspomagania w Chemii W M iT   UTH

 Problem a właściwie temat, który plątał sie po głowie i czekał na luz---  .odpaliła go lektura książki ...księga liczb

Co ma piernik do Wiatraka lub co ma Mark Twain do... Tarnowa albo do  Jana Szczepanika
Jak na Uniwersyteckie - czytaj akademickie rozważania przystało Mark Twain (Samuel Longhorn Clemense)  ciągle gdzies w tle się kojarzył i przypominał nie tylko jako "kolega" Hucka". Zasłynął był on (:-) wieloma powiedzeniami:
....Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odez­wać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. ...
....Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać. ..
... Nigdy nie pozwoliłem aby szkoła przeszkodziła mi w edukacji......
.....Missisipi była tak sucha, że ryby stały na głowach, żeby się nie udusić...
http://www.youtube.com/watch?v=MKHAshrZTfo

Marka Twaina nieodparcie ciągnęła wielka rzeka i kiedy miał lat siedemnaście, został pomocnikiem pilota. Kilka lat pływał po Missisipi, (Nad którą ostatnio przez długi most przejeżdżała Joasia z Esquibelem w drodze do New Orleanu) wiodąc życie pełne wrażeń. Opisał je potem z charakterystycznym dla siebie humorem w książce Życie na Missisipi (Twain Mark (właśc. Clemens Samuel Langhorne)), łącząc wspomnienia osobiste z historycznymi już dziś zapisami dokumentalnymi. Wśród różnorodnych postaci przewijają się tu pierwsi osadnicy - młodzi i starzy, biali i czarni, szacowni obywatele oraz hazardziści i elementy aspołeczne - a tłem barwnej opowieści jest bogata w wydarzenia Ameryka XIX wieku. Wydaje mi się, że czas mija szybko ale pewne miejsca się nie zmieniają :-(( Look Life in the Mississippi Delta.

Mark Twain is ower a UBÓSTWO  i bieda (ciężkie słowa) Mississippi Delta Poverty lub Poverty in, Mississippi " The Untold Story"  żyją swoim życiem i delta Missisipi dalej nazywana jest trzecim światem w najbogatszym kraju świata.

Cóż począć

Taak

 Huckleberry Finn N


12012-10-16

No to ...Wesołych i po Wesołych też Wesołych